• WSPIERAJMY RAZEM TĄ PIĘKNĄ AKCJĘ!!!

TO JUŻ KOLEJNA EDYCJA, W KTÓREJ WIERNIE BIERZEMY UDZIAŁ.

• TAK, POMAGAMY !!!

Przez dwa dni 8 9 III (piątek i sobota) nasi uczniowie oraz nauczyciele brali udział w akcji charytatywnej TAK, POMAGAM - zbiórka żywności. Z zebranych produktów zostaną przygotowane przez punkt charytatywny paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.

Wszystkim, którzy nas wsparli - DZIĘKUJEMY !!!

• 8 MARCA - "BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ ..."

Dzisiaj chłopcy stanęli na wysokości zadania. Od rana był gwar i skrywanie kwiatków, słodkości i podarunków, tak, aby zrobić niespodziankę dziewczynom.

Kochane Kobiety, raz jeszcze życzymy Wam, abyście każdego dnia odkrywały piękno swojego życia… Wszystkiego dobrego !!

• Wspaniały "Tajemniczy ogród" !!!

W dniu 6 III br. uczniowie trzech klas piątych mieli okazję przenieść się w piękny, pełen dobrych i pozytywnych emocji świat adaptacji jednej z lektur szkolnych pt. "Tajemniczy ogród". Wypowiedziano i wyśpiewano wiele ponadczasowych prawd, które wzruszają kolejne pokolenia odbiorców tego dzieła. Prawie dwie godziny cudownych doznań artystycznych.

• Moda "Na patrona" :)

Samorząd Szkolny ogłasza, że 1 III (piątek) i 4 III (poniedziałek) na długich przerwach Samorząd Uczniowski będzie zbierał zamówienia na gadżety z logo szkoły i podobizną naszego patrona. Do nabycia będą bluzy, koszulki, worko-plecaki, torby i kubki.

Zakupione rzeczy będzie można założyć w dniu imienin naszego patrona tj. 19 marca.

• SREBRO CHŁOPCÓW I BRĄZ DZIEWCZĄT !!!

W rozegranych w dzisiejszym dniu (29 II) finałach Mistrzostw Otwocka w siatkówce klas 4-6, nasza szkoła zajęła II miejsce w turnieju chłopców o oraz III miejsce w rozgrywkach dziewcząt. Uczestnicy otrzymali medale, vouchery do kina Oaza oraz vouchery na zakup sprzętu sportowego.

Gratulujemy i jesteśmy dumni. Brawo Czwórka !!!

• "Szkiełkiem i okiem" :)

Z radością informujemy, że nasi uczniowie zajęli II MIEJSCE

w IX edycji Powiatowego Konkursu "Szkiełkiem i okiem" w Józefowie.

Zwycięska drużyna to: Varvara D., Błażej G., Jakub M..

Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem - "Sole - niezwykłe substancje".

Z pozostałymi uczestnikami wracamy za rok :)

• Czy wiecie co to jest Dzień Myśli Braterskiej?

Dziś, tj. 22 II, na całym świecie obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej czyli święto wszystkich harcerzy i skautów. Harcerze pozdrawiają się, piszą sobie listy i wymieniają miłe słowa, z takimi pozdrowieniami do naszych świetliczaków przyszli uczniowie: Iza i Szymon z 5a oraz Julka z 5c. Dumnie zaprezentowali swoje mundury :)

• KLIKAJ Z GŁOWĄ!!!

21 II br. uczniowie uczestniczyli w webinarze on-line poświęconym ochronie danych osobowych w sieci, w ramach programu KLIKAJ Z GŁOWĄ.

Uczniowie poznali niebezpieczeństwa udostępniania danych osobowych w internecie oraz dowiedzieli się co bezpiecznie można zamieścić na stronie.

• Dzień języka ojczystego!!!

"Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.'"

W Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego na lekcjach polskiego i szkolonych korytarzach uczulamy wszystkich, że należy dbać o poprawną polszczyznę. Język polski uznawany jest za jeden z najtrudniejszych na świecie języków, zaraz obok chińskiego, z którym problem mają nie tylko obcokrajowcy, ale i rodzimi użytkownicy tego języka. UNESCO szacuje, że nawet 77 % Polaków ma problem ze zrozumieniem czytanego po polsku tekstu, a jedynie 2 % Polaków jest sprawnych językowo. Nic więc dziwnego, że i obcokrajowcy uważają ten język za trudny, skoro większość Polaków też nie posługuje się nim najlepiej.

• WYGRANE ELIMINACJE I AWANS DO FINAŁU!!!

W rozegranych dziś eliminacjach Mistrzostw Szkół Podstawowych w Siatkówce Chłopców klas 4-6 nasza drużyna zajęła I miejsce i zapewniła sobie awans do turnieju finałowego, który odbędzie się 29 lutego. Trzymamy kciuki za naszych!!!

• Efekty specjalne w klasie 5B :)

W dniu 15.02 w klasie 5b podczas godziny z wychowawcą był obecny niecodzienny gość. W ramach tematów realizowanych z zakresu doradztwa zawodowego zaproszona została ciocia jednego z uczniów, Nikodema, która z zawodu jest charakteryzatorem filmowym.

Pani Magdalena Marcyaniuk od 20 lat wykonuje ten zawód z pasją i wielkim zamiłowaniem.

• Fantastyczne Walentynki w "czwórce"!!!

Od poniedziałku w naszej szkole trwały przygotowania do obchodów Dnia Świętego Walentego.

Wszyscy wiemy, że to popularne święto zakochanych, ale nie tylko, warto być miłym w takim szczególnym dniu, dlatego też poczta walentynkowa dostarczyła mile słowa, rysunki i prezenty uczniom oraz nauczycielom.

• !Poczta walentynkowa SP 4!

W dniach 12 i 13 lutego na każdej przerwie SU będzie zbierał życzenia walentynkowe, które zostaną przekazane adresatom 14 lutego.

Ponadto zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli, by 14.02 ubrali się na czerwono bądź różowo :)​​​​​​​

Tego dnia również na korytarzach szkolnych będą zorganizowane atrakcje, takie jak:

• Nasi sponsorzy

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - MEiN, Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
        • Biblioteka szkolna i pracownia komputerowa.
        • Sponsor nagród i fantów w loteriach podczas Pikniku Rodzinnego "Czwórka razem".
        • Michel Studio - Katarzyna i Tomasz Brodiuk

Niedziela 28.04.2024